Přejít na obsah

Růžová vína Cabernet Sauvignon Rosé

Růžový nasládlý Cabernet Sauvignon, ve světě zvaný také Cabernet rouge, vyrobený ve Znovínu, příjemně rozšiřuje chuťové spektrum a rozmanitost našich vín se sauvignonovými vůněmi. Lahodné rosé z ročníku 2020 osloví každého milovníka svěžích vín s atraktivní a pestrou aromatikou připomínající tropické ovoce, kompotované jahody a lesní maliny. Jahody se šlehačkou objevíte i v chuti tohoto svůdného vína. Příjemná vůně v tomto víně je tvořena převážně skupinou v hroznech přítomných aromatických látek methoxypyrazinu a těkavých thiolů. Na etiketě je použito dílo od akademického malíře Josefa Velčovského s názvem „Vinohrad ukládající se k spánku“ ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

Region: Znojemsko. Vinařská obec: Slup. Viniční trať: Dívčí vrch. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 26,0 g / l. Kyseliny: 6,9 g / l. Bezcukerný extrakt: 21,0 g / l. Alkohol: 12,0 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Zlatá medaile na „NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN 2021“ – znojemská podoblast; Vítěz kategorie na „JAROVÍN ROSÉ 2022“, Velké Pavlovice; Stříbrná medaile na „SALON VÍN ČR“ pro rok 2022

Cena 195 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek pozdní sběr 2020
Kategorie (obsah cukru) polosladké
Šarže 0382
Barva vína růžové
Poznámka DOPRODEJ, OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Originální minivína