Přejít na obsah

Bílá vína Chardonnay

Doslova uhrančivé je Chardonnay ročníku 2018 z našich vinic na Hustopečsku, ochutnejte, jistě si Vás získá. Ve vůni i chuti se snoubí odrůdová ovocnost s ušlechtilostí vyzrálých hroznů. Zaznamenáte tóny a příchutě po zelených banánech, sladkých rozinkách, akátovém medu a vanilce. Dravostí a pestrostí aromatických i chuťových projevů, příjemnou nasládlostí a současně jarní svěžestí Vás toto víno bude lákat k dalšímu a dalšímu doušku. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

Region: Hustopečsko. Vinařská obec: Nosislav. Viniční trať: Kacířky. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 31,3 g / l. Kyseliny: 7,2 g / l. Bezcukerný extrakt: 24,6 g / l. Alkohol: 12,5 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Zlatá medaile na „NÁRODNÍ SOUTĚŽI VÍN 2019 – velkopavlovická podoblast“; Stříbrná medaile na „SALON VÍN ČR“ pro rok 2021; Bronzová medaile na „GREAT AMERICAN IWC 2021“ New York, USA; Stříbrná medaile na „VINO BOJNICE 2021“, Slovensko; Zlatá medaile na „NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN 2021“ – velkopavlovická podoblast; Zlatá medaile na „VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2022“; Velká zlatá medaile na „NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN 2022“ – velkopavlovická podoblast; Šampion bílých vín na „O POHÁR KARLA IV. 2022“, Kutná Hora; Zlatá medaile na „HRADECKÝ POHÁR VÍNA 2023“; Zlatá medaile na „BERLINER WEIN TROPHY 2023“, Berlín.

Cena 180 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek výběr z hroznů 2018
Kategorie (obsah cukru) polosladké
Šarže 8331
Barva vína bílé
Poznámka DOPRODEJ, OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Akční ceny – Putování