Přejít na obsah

Bílá vína Chenin Blanc

Po několika letech máte opět možnost ochutnat náš Chenin blanc a potěšit se pestrostí a krásou této netradiční odrůdy. Hrozny pro výrobu tohoto vína dozrály na viniční trati Staré vinice v katastru obce Havraníky a dosáhly cukernatosti 24°NM, tedy vyzrálosti odpovídající výběru z hroznů. Ve vůni oceníte líbivé tóny po rynglích, rozinkách a medu. Při nachutnání zaujme mohutností a bohatostí projevu. Přivítáte svůdně nasládlý zbytkový cukr v dokonalé harmonii se svěží kyselinou. Líbivá je příchuť po ananasu, banánech a granátovém jablku. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

Region: Znojemsko. Vinařská obec: Havraníky. Viniční trať: Staré vinice. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 24,7 g / l. Kyseliny: 7,0 g / l. Bezcukerný extrakt: 24,7 g / l . Alkohol: 12,5 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Zlatá medaile na „VALTICKÉ VINNÉ TRHY 2019“; Zlatá medaile na „NÁRODNÍ SOUTĚŽI VÍN 2019“ – znojemská podoblast

Cena 120 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek moravské zemské víno 2018
Kategorie (obsah cukru) polosladké
Šarže 8360
Barva vína bílé
Poznámka OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Čtvrtek 28. 10. ZAVŘENO