Přejít na obsah

Červená vína Frankovka

Víno vyrobené z hroznů skladovaných před zpracováním na slámě či rákosu nebo zavěšených ve větraném prostoru po dobu alespoň 3 měsíců. Nejprve je nutno vybrat ty nejlepší hrozny odrůdy a nechat je dozrát na keři do podzimu. Hrozny se pečlivě přebírají a v bedničkách transportují na místo k dozrávání, kde se kontrolují, obracejí a vystřihují případné nahnilé bobulky. Vysušené a zdravé hrozny, připomínající hrozinky, se pomalu lisují. Pro malé množství suroviny se vše dělá tradičně ručně. Výlisnost u těchto hroznů je cca 15 – 20 % (průměrná výlisnost u klasického vína je pro srovnání 75 – 80 %). Vzniklý mošt se zakváší speciálními kvasinkami a dále se školí. Doporučujeme: k sladkým pokrmům, dezertům, moučníkům, husím játrům na medu.

Oblast: Morava. Podoblast: Znojemská. Vinařská obec: Borotice. Viniční trať: U Auerového kříže. Obsah lahve: 0,2 l. Zbytkový cukr: 180 g / l. Kyseliny: 6,7 g / l. Alkohol: 11,0 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Texas International Wine Competition – stříbrná medaile; Muvina Prešov – zlatá medaile; Valtické vinné trhy – zlatá medaile; TOP 77 – oceněno pěti hvězdičkami; Vinařské Litoměřice – velká zlatá medaile; Finger Lakes International Wine Competition – zlatá medaile; Oenoforum – zlatá medaile; IWC San Francisco – bronzová medaile; Vino Ljubljana – zlatá medaile; Jarovín Rosé – zlatá medaile; Národní soutěž vín – Znojemská podoblast – zlatá medaile

Cena 370 Kč
Výrobce Vinné sklepy Lechovice, spol. s.r.o.
Přívlastek slámové víno 2015
Kategorie (obsah cukru) sladké
Šarže 1526
Barva vína červené
Poznámka OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Den dětí