Přejít na obsah

Bílá vína Ryzlink rýnský

„MIMOŘÁDNÁ EDICE VÍN KE 30. NAROZENINÁM ZNOVÍNU ZNOJMO V roce 2022 si ZNOVÍN ZNOJMO připomněl své 30. narozeniny, vinařskou řečí to lze vyjádřit jako již „příjemně nazrálý věk“. Myslíme si, že máme být na co hrdi. Ostatně máme to také ve svém všeříkajícím sloganu – Znovín, vína hrdá na svůj původ. Při této příležitosti si Vám dovolujeme nabídnout několik výjimečných vín z ročníku 2021, která jsou přímo předurčena k oslavám, ale také k delší archivaci na deset, dvacet a možná i třicet let. Připijme si tedy na zdraví tímto vínem již dnes, ale zkuste jej vychutnat po pěti, deseti a možná právě i po třiceti letech.“ Pavel Vajčner

Nechte se ohromit fantastickým Ryzlinkem rýnským, který vzešel z našich vinic vysázených na dokonale osluněných jižních svazích hustopečského regionu. Hned první přivonění i ochutnání jednoznačně zařazuje tento ryzlink mezi velká vína, ve kterých se zrcadlí ušlechtilost a krása ideálně vyzrálých hroznů. Ve vůni i chuti objevíte tóny po medu, rozinkách a domácím vyzrálém ovoci. Tento dokonalý polosladký Ryzlink rýnský je úžasný již dnes jako mladý a s každým dalším rokem budce získávat na kráse a noblese. Má k dlouhému a ušlechtilému nazrávání všechny potřebné předpoklady. Na zdraví!

Region: Hustopečsko. Vinařská obec: Hustopeče. Viniční trať: Na výsluní. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 31,1 g / l. Kyseliny: 7,9 g / l. Bezcukerný extrakt: 29,4 g / l. Alkohol: 13,0 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Zlatá medaile na „PORTUGAL WINE TROPHY 2022“ Madeira, Portugalsko

Cena 230 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek výběr z hroznů 2021
Kategorie (obsah cukru) polosladké
Šarže 1386
Barva vína bílé
Poznámka 30 let Znovínu, OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Plastové skleničky