Přejít na obsah

Kompletní sortiment vín Sekt Vranov 2012 – Madona

Sekt brut, vyrobený klasickou metodou druhotného kvašení v láhvi z hroznů odrůdy Rulandské bílé, sklizených v roce 2010. Byl vyroben a uložen na dno Vranovské přehrady v roce 2012 a po dobu jednoho roku zrál na kvasnicích pod korunkovým uzávěrem. Slavnostní výlov proběhl v roce 2012.

Sklizeň hroznů: 20. 9. 2010; Viniční trať: Stará hora; Cukernatost moštu: 18,0° ČNM; Doba zrání na dně Vranovské přehrady: 11 měsíců; Doba zrání na kalech po vylovení: 12 měsíců

Zajímavost: sekty zrály po vylovení ještě 20 měsíců na kvasničních kalech.

Charakteristika sektu: šumivé víno šampaňského typu, zlatavé barvy, s vůní lehce opáleného dřeva, vanilky a kdoulí, jež spolu s tóny vanilky přechází i do chuti, která je plná, vyvážená a velmi intenzivně a dlouho přetrvává v ústech.

Patron, strážce sektu
Inspiraci pro sochu Madony, ochránkyně potápěčů, jsme našli v dalekých mořích. Na břehu přehrady shlížela na naše sekty, sledovala počínání potápěčů a těšila oko podvodní i suchozemské svojí jemnou krásou po celé 4 roky. Jednoho dne utrpěla úraz hlavy ledovou krou a musela podstoupit roční facelifting v sochařské dílně. Ještě krásnější se vrátila na bezpečnější místo, pod vodní hladinu v blízkosti Vranovské přehrady na Skalce.

Z každé zakoupené láhve odvedeme dar na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy.

Objem lahve: 0,75 l

Cena 700 Kč
Výrobce Vinné sklepy Lechovice, spol. s.r.o.
Přívlastek sekt Vranov 2012
Kategorie (obsah cukru) suché
Šarže 1056
Barva vína bílé

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Svatomartinské 2023