Přejít na obsah

Bílá vína Sylvánské zelené

Víno a drahokam ptačí říše – ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Famózní Sylván s razantní až dravou vůní po zelených rynglích, angreštu a citrusových plodech nabudí Vaše chuťové pohárky. Následně hned první doušek odhalí mohutnost a svěžest chuťového projevu vína. Oceníte příchuť po zeleném banánu, pomelu i jemnou minerálnost. Vychutnávejte jako mladé a svěží například k rybám nebo drůbeži.

Oblast: Morava. Podoblast: Znojemská. Vinařská obec: Miroslav. Viniční trať: Weinperky. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 6,4 g / l. Kyseliny: 6,9 g / l. Bezcukerný extrakt: 22,8 g / l. Alkohol: 12,5 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Stříbrná medaile na „VII. Celostátní výstavě vín málo pěstovaných odrůd 2020“ Hovorany

Cena 180 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek pozdní sběr 2019
Kategorie (obsah cukru) suché
Šarže 9367
Barva vína bílé
Poznámka OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Medailová kolekce vín