Přejít na obsah

Bílá vína Tramín červený

Znovín Znojmo vyrábí jubilejní víno se souhlasem 11. augustiniánského opata Lukáše od roku 2013 – oslav jubilea založení kláštera na Starém Brně. Je vyrobeno z hroznů, které dosáhly výjimečné cukernatosti. Víno se tak vyznačuje plností a mimořádnými chuťovými vlastnostmi. Původ i cukernatost hroznů ověřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Technologii výroby vína schválil 11. augustiniánský opat, aby víno odpovídalo požadavkům Kodexu kanonického práva na mešní víno. Osobní znak 11. opata Lukáše obsahuje písmeno E jako upomínku zakladatelky kláštera na Starém Brně královny Elišky Rejčky. Je zde i planoucí srdce protknuté šípem a kniha jako slovo Boží, které proniklo srdcem i duší. DO KATALOGU: Kdo hledá něco výjimečného z kategorie aromatických odrůd, jistě nemine bez povšimnutí tento nádherný Tramín červený ze Stošíkovic. Aromatická i chuťová stránka vína je doslova nabitá atraktivními tóny po vyzrálém a šťavnatém ovoci, omamných květech šeříků a růží, rozinkách a vánočním koření. Je to víno s mohutným tělem, dokonalou harmonií a čistotou, víno, které Vás bude těšit do posledního doušku. Můžete vychutnávat k dezertu nebo ke specialitám z kuřecího masa. Víno má výborné předpoklady k archivaci.

Region: Znojemsko. Vinařská obec: Stošíkovice na Louce. Viniční trať: u tří dubů. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 25,3 g / l. Kyseliny: 7,4 g / l. Bezcukerný extrakt: 25,9 g / l. Alkohol: 12,5 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Stříbrná medaile na „O HUSTOPEČSKOU PEČEŤ 2021“; Zlatá medaile na „VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2021″

Cena 195 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek výběr z hroznů 2019
Kategorie (obsah cukru) polosladké
Šarže 9350
Barva vína bílé
Poznámka OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Plastové skleničky