Přejít na obsah

Bílá vína Veltlínské zelené

Styl – způsob výroby tohoto „RETRO“ Veltlínského zeleného byl nastaven tak, jak to bylo obvyklé v 50. až 80. letech minulého století. Součástí dřívějších postupů bylo delší naležení pomletých bobulí před lisováním (1 – 2 dny), bez větší teplotní regulace výroby vína a bez větších zásahů do vína až do fáze nalahvování. Výsledkem je Veltlínské zelené s bohatou pepřovou až kardamomovou vůní. V chuti s příjemnou kyselinkou a atraktivní kořenitostí. Takovéto typy vín jste mohli běžně ochutnávat na Znojemsku ve druhé polovině minulého století. Na etiketě jsou použity motivy z originálních materiálů Vinařsko-ovocnického družstva ve Znojmě z roku 1947, na které dnes Znovín Znojmo navazuje.

Region: Znojemsko. Vinařská obec: Šatov. Viniční trať: Na vinici. Obsah lahve: 0,75 l. Zbytkový cukr: 2,4 g / l. Kyseliny: 6,2 g / l. Bezcukerný extrakt: 21,8 g / l. Alkohol: 13,0 %. Obsahuje oxid siřičitý.

Víno získalo tato ocenění: Bronzová medaile na „TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019“, USA.

Cena 170 Kč
Výrobce Znovín Znojmo, a.s.
Přívlastek pozdní sběr 2017
Kategorie (obsah cukru) suché
Šarže 7329
Barva vína bílé
Poznámka DOPRODEJ, OCENĚNO

Poptávkový formulář

    Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.

    Oříškové orgie